נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הכל על עצי חיים

עצי החיים הם חלק בלתי נפרד מבתי כנסת מסוגים שונים (אשכנזים, ספרדים וכו'). שכן, הם מעטרים את ראשם של ספרי התורה שנפתחים מידי שבת ובמועדים מיוחדים. המדריך הנוכחי יציג בפני כל דורש את כל המידע החיוני על עצי החיים, כדי לאפשר לכל איש ואישה להכיר בעצים המיוחדים הללו ובעיצובים השונים שלהם.

 

ייצור של עץ חיים – אינו עניין של מה בכך

יש כיום מעט מאוד חנויות קדושה בארץ שמציעות עצי חיים איכותיים. שכן, הליך הייצור שלהם דורש מיומנויות שונות מתחומים שונים. מדובר בין היתר בתחומים הבאים:

  • ליטוש
  • ריקוע
  • צורפות

מי שמתכננים לקנות עצי חיים, צריכים לבחור בחנות מומלצת שיש לה ניסיון של עשרות שנים בתחום. שכן, כך יתאפשר להם להיות בטוחים בכך שהם רכשו עץ חיים מפואר ומרהיב שעשוי מחומרים איכותיים שישמרו לזמן ממושך.

הכל על עצי חיים

יש כל מיני סוגים של עצי חיים

מי שמתפללים בדרך כלל בבית כנסת אחד קבוע, צפויים לחשוב שיש עיצוב מסוים של עץ החיים. האמת היא שיש מגוון עצום של עיצובים. יש למשל עצי חיים קטנים, בינוניים וגדולים. הגבאים של בית הכנסת הם אלה שבדרך כלל בוחרים את עץ החיים הנבחר שיקשט את ספר התורה (או ספרי התורה) של בית הכנסת. נהוג לבחור את עץ החיים המפואר ביותר שעשוי מחומרים יוקרתיים כמו כסף וזהב.

 

דוגמאות לעצי חיים מרהיבים

בדקנו את הנושא באופן מעמיק לפני שיצאנו לכתוב את המדריך הנוכחי. קראנו מידע מעמיק בנושא באתרי קדושה ועברנו בין בתי כנסת שונים, כדי שנוכל לראות את הדגמים הנבחרים של עצי כסף שונים. אנו מוכרחים לציין כי ראינו לא מעט עצי חיים מכסף שתפסו את עינינו והחלטנו לפרט אודותיהם. הדגם הראשון הוא עץ חיים מכסף בשילוב של זהב בגימור נקי. על בסיס עץ החיים חרוט פסוק מוכר מהתנ"ך ובקצהו של העץ יש כתר מזהב.

הכל על עצי חיים

כך תבחרו עץ חיים מרהיב לבית הכנסת שלכם

בחירה של עץ חיים לספר התורה של בית הכנסת אינה עניין של מה בכך. מדובר בהליך שמצריך היכרות עם הפרטים החיוניים שהוצגו בפניכם עד כה. נציין כי בנוסף לזה, עליכם גם לבדוק את טיב החומר. שכן, אתם לא רוצים לגלות שרכשתם עץ חיים שעשוי מחומרים פשוטים.

ההמלצה שלנו היא לפנות אל חנות קדושה מומלצת שנכתבו עליה ביקורות חיוביות רבות ברחבי הרשת. הדרך הטובה ביותר להגיע אל חנות שכזו היא לשוחח עם חברים, מתפללים שפוקדים את בית הכנסת או קרובי משפחה שיש להם ידע בתחום. שכן, כך, תוכלו לקבל אינפורמציה עדכנית ומהימנה בנושא.

 

לסיכום

המדריך הנוכחי הציג בפניכם את כל המידע החיוני אודות עצי החיים. עכשיו, אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק לבחור את המרהיבים והאיכותיים ביותר.

הכל על עצי חיים