נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 תחביבים יצירתיים שיעזרו לכם להיות יותר רגועים

אנו רוכשים תחביבים מאז שאנחנו כבר בגן. לכל אחד מאיתנו היה לפחות תחביב אחד שהיה צעיר.

אך לעיתים עם השנים, התחביבים משתנים בהתאם לגיל שלנו ואנו זקוקים לתחביבים שיעניקו לנו רוגע נפשי ומעין מפלט מחיי היום יום.

 

תחביבים לנפש

אנחנו תמיד עסוקים בכל כך הרבה דברים בחיי היום יום שלנו. בעבודה, בלימודים, בילדים, בקניות, בניקיון בבית ובאין סוף. אך כאשר אנו לוקחים את הזמן לעצמנו ומשקיעים בתחביבים שאנחנו ממש אוהבים לעשות, לפתע משהו בנפש שלנו נרגע ואנחנו מצליחים להרגיש יותר טוב בשגרה העמוסה והמורכבת שלנו. תחביבים לא תמיד נועדו למלא זמן כי משעמם לנו, אלא גם למלא משהו שחסר לנו נפשית שלא ניתן להשיג אותו בפעולות היומיומיות שלנו.

 

צביעה וציור

אולי אתם לא יודעים זאת, אך ישנם אנשים רבים שתחום הצביעה, הציור והאיור מרגיע אותם מאוד. פעולת צביעה יכולה לעזור לנו להרפות מן המחשבות הרצות בראשנו ביום יום וכך להקדיש את כל כולנו לרגע הזה של הצביעה והאומנות.

צביעה לפי מספרים עשויה לתת לנו הרבה סדר במוח, שיש לנו פעולות מנחות מדויקות של מה עלינו לצבוע קודם. צביעה לפי מספרים יכולה להיות גם בעיצוב אישי וכך תוכלו גם להעסיק את הנפש וגם ליצור לעצמכם יצירה משלכם, כזו שתעלה לכם את הביטחון לגביי המסוגלות שלכם.

 

ספורט

ספורט יכול לשלב בתוכו המון סוגים. בין אם זה הליכה, ריצה, הרמת משקולות או אפילו טיפוס על קיר. ספורט משחרר אנדורפינים במוח שלכם, ועוזר לכם להרגיש טוב עם עצמכם. התמדה של פעילות ספורטיבית מעלה את הבטיחון שלכם. עשייה של ספורט עם מוזיקה אהובה יכול להיות מעין טיפול פסיכולוגי עבורכם. רק אתם והמוזיקה שלכם, מנותקים מהעולם ומחוברים רק לרגע הזה.

 

מוזיקה

אנשים מכורים למוזיקה יגידו לכם שאין דבר יותר מזה. וגם אנשים שלא מכורים יגידו לכם שמוזיקה היא אחד מהדברים הכי חשובים שיש כיום בעולם. מוזיקה מחברת אותנו אל הרגשות העמוקים ביותר שלנו בעזרת מילים, מנגינה ותחושה של הזדהות.

כאשר אנו שמחים אנחנו רוצים להשתולל עם מוזיקה, כאשר אנו עצובים אנחנו רוצים לבכות איתה, כאשר אנו מתרגשים אנחנו רוצים להתרגש איתה. מוזיקה יכולה לסמל כל סגנון של אנשים ויכולה להגיע אל כל סוגי האנשים. כמובן לכל אחד יש טעם אישי במוזיקה. ממש כמו בגלידה. אך מוזיקה מועדפת מעולה לא פחות מטעם גלידה אהוב.

 

לסיכום

כיום, להבדיל מפעם אנו רוכשים תחביבים ותחומי עניין לא רק כדי להישאר עסוקים מעבר לשעות העבודה שלנו. התחביבים שלנו עושים לנו סדר בנפש ובראש. התחביבים שלנו גורמים לנו להרגיש טוב עם עצמנו ומספקים לנו רוגע שאולי לא נצליח לקבל משום מקום אחר. התחביבים יכולים להיות מגוונים מאוד, אך מאוד חשוב שכאשר אתם בזמן האיכות שלכם עם עצמכם, הקדישו אותו רק לכם ותתמסרו אל התחביב.

לפרטים נוספים כנסו: https://www.artly.co.il.

 

תמונה

הכל על עצי חיים
הכל על עצי חיים

עצי החיים הם חלק בלתי נפרד מבתי כנסת מסוגים שונים (אשכנזים, ספרדים וכו'). שכן, הם מעטרים את ראשם של