נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 עובדות שלא ידעתם על תכשיטים!

הם נוצצים, מרהיבים והופכים כל לוק למושלם, אבל יש בהם הרבה מעבר! יצאנו לבדוק מהן העובדות שאנחנו לא מכירים על התכשיטים שמשמשים אותנו באופן יום – יומי וחזרנו עם 4 עובדות מרתקות שכל אחד צריך להכיר מקרוב. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתחכימו בנושא תוך כמה רגעים בודדים.

 

עובדה מספר 1: החיבה לתכשיטים לא חדשה לבני האדם

יש מי שסוברים שהחיבה לתכשיטים החלה בימי הביניים, משום שאז הנושא עלה למודעות. בירור שערכנו בנושא גרם לנו להבין שהאהבה לתכשיטים היא עתיקת יומין. מסתבר שגברים ונשים עשו שימוש בתכשיטי הזהב והכסף עוד בימי התנ"ך.

ניתן לראות זאת באמצעות חיפוש מהיר של המילה "זהב" שמוזכרת מעל ל – 250 פעמים בספר הקדוש! באותה תקופה, השתמשו בזהב למטרות מסחר וגם להכנת תכשיטים ליופי ולעבודת אלילים (בקרב מי שבחרו "לצאת מדרך הישר").

 

עובדה מספר 2: תכשיטים שעשויים מ – 24 קארט עוברים ערבוב עם מתכות אחרות

אנו נוטים לחשוב שתכשיטי זהב שעשויים מ – 24 קארט מורכבים אך ורק מזהב. אנחנו כאן כדי להעלות למודעות את האמת שניצבת מאחורי מחשבה זו. נסביר שזהב מסוג זה נחשב לרך יחסית, כך שהוא עשוי להישבר בקלות. לכן, ייצור של תכשיטים שעשויים מ – 24 קראט מצריך ערבוב של הזהב עם מתכות אחרות. אם אתם מתכננים לקנות תכשיט כלשהו שמורכב מזהב איכותי, עליכם לבחור בחנות מומלצת, לדוגמא גוטי רומרו שמציעה שעוני איכות שעשויים מהחומרים הטובים ביותר.

שעון לגברים

עובדה מספר 3: נעשה בהם שימוש בתחום הקוסמטיקה, הקולינריה והרפואה

מסתבר שנעשה שימוש רב בחלקי תכשיטים מזהב בתחומים שהוצגו בכותרת שלעיל. נסביר שבשנים האחרונות ישנה עלייה במודעות בכל הנוגע לשימוש בזהב ברפואת השיניים. שכן, משתמשים בו לצורך הכנת שתלים. הזהב לוקח חלק בתחום הקוסמטיקה, משום שנעשה בו שימוש לטיפולי פנים. אם לא די בכך, מסעדות שף מוכרות מגישות מנות גורמה שכוללות אבקת זהב או פתיתי זהב (אמיתיים יש לציין) שנטחנו טרם ההגשה.

 

עובדה מספר 4: יש הרבה זיופים שנראים זהים למקור

אי אפשר להציג עובדות חשובות שנוגעות לתכשיטים, מבלי לציין את הזיופים שמסתובבים ברחבי הארץ והעולם. מי מכם שמתכננים לקנות תכשיט כלשהו, צריכים לבדוק תחילה שהם פונים לחנות מוכרת (כפי שצוין בקצרה לעיל). שכן, שמענו לא פעם על מי שביצעו רכישה אקראית של תכשיט יוקרתי שהוצע במחיר נמוך יחסית, וגילו בסופו של דבר שמדובר בחיקוי שעשוי מחומרים זולים. לכן, נמליץ לכם לבחון את טיב החנות תחילה ולבצע רכישה רק לאחר שתהיו בטוחים באמינותה.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 4 העובדות שהתגלו בפניכם לראשונה בכל הנוגע לתחום התכשיטים. עכשיו אתם יודעים שיש ברשותכם מידע נדיר שישמש אתכם למשחקי טריוויה או שיחות מרתקות עם חברים ומכרים.

תכשיט
איך מתאימים תכשיטים אישית?

הכנת תכשיטים בהתאמה אישית מתבצעת על ידי מומחים בתחום. מי שמאסו בתכשיטים הגנריים והמשעממים, צריכים לקרוא את השורות הבאות

תכשיטים לכל ארון בגדים
10 תכשיטים חיוניים לכל מלתחה

תכשיטים הם דרך נהדרת להביע את טעמכם וסגנון האישיות והאלגנטיות שלכם. התכשיטים מוסיפים נופך של זוהר לכל תלבושת. התכשיטים