נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 הדברים שצריך לדעת כאשר בוחרים טבעת אירוסין איכותית

המון מגיעים לרגע הגורלי הזה – הצעת נישואים. כמובן שרוצים שהכל ילך כשורה, ההצעה תעבור בשלום וכמובן – לשמוע "כן". אז מארגנים הכל באופן מדוקדק, עוברים על המשפחה, החברים – אבל דבר חשוב מאוד שצריך למצוא זה כמובן טבעת האירוסין – ושם לפעמים נופלים. בשביל הצעה מושלמת, קודם צריך לדעת כמה דברים על טבעת האירוסין, אז הנה כמה מהם:

 

סוג הטבעת

נתחיל בסוג הטבעת. ישנם כמה עיצובים שונים לטבעות מסוג טבעות אירוסין בימינו, חלקם קלאסיים ומוכרים יותר מאחרים. בין העצובים המוכרים ניתן למצוא טבעות היילו – יהלום במרכז הטבעת, מוקף ביהלומים קטנים שנותנים לו עצימות ונפח – או טבעות שלושה יהלומים – כשהשם שלהן די מסגיר אותן, והן בנויות עם יהלום מרכזי גדול ועוד יהלום קטן נוסף בכל צד, להגברת האפקט של היהלום הגדול.

ניתן להסתכל על העיצוב הכי פופולרי וקלאסי – סוליטר, עם יהלום מרכזי ויחיד משובץ בטבעת ושאר הטבעת הינה מתכת נקייה. העיצוב הזה קלאסי ביותר ועובד כל פעם. מלבד עיצובים אלה יש עוד רבים טובים ושונים של כל טבעת יהלום.

 

המתכת של הטבעת

בין הדברים שונים שחשוב לשים אליהם לב זה סוג המתכת – לרוב משתמשים בסוגי זהב שונים בטבעות אירוסין, לכן חשוב לדעת מה רוצים: זהב לבן, צהוב או ורוד, כמה קראט ודברים נוספים. חשוב לשים לב גם לחלק זה של הטבעת מכיוון שהחומר ממנו עשויה הטבעת עצמה חשוב מאוד לשמירה על עמידותה ועל נראות יפה.

 

היהלום

כל טבעת אירוסין מכילה כמובן יהלום שונה – הם כולם אינם זהים ובעלי תכונות מרובות. ישנם סוגים שונים והיהלומים מובדלים זה מזה בדרכים רבות – זה יכול להיות במשקלם ובערך שלהם בקראט, יכול להתבטא בצבע היהלום עצמו, בסוגים מיוחדים של אבנים כאלה, בחיתוכים השונים ובמראה הכולל של היהלום – פשוט אם מוצא חן בעיני הקונה או לא. הקריטריונים השונים גם מובילים להבדלים במחירים, גם כן נושא שחשוב לבדוק.

 

חיתוך היהלום

היהלומים השונים הם בעלי חיתוכים ושנים – דבר משמעותי מאוד, במיוחד לשאר הטבעת הכוללת. חיתוך בצורת לב, למשל, לא בטוח שיתאים עם עיצוב הטבעת היילו – פשוט כי השיבוץ יהיה קשה ואפילו לא מתאים. לעומת זאת, חיתוך יהלום פרינסס יכול מאוד להתאים בעיצוב של שלושה יהלומים, וחיתוך עגול יעבוד בכל עיצוב טבעת. חשוב לשים לב להבדלים ולדעת להתייעץ בנוגע לעיצובים השונים – יחד עם החיתוכים.

 

מידת האצבע

כמובן שהדבר האחרון שרוצים שיקרה זה שאחרי כל העבודה הקשה, בסוף הטבעת לא תתאים. לכן חשוב לשים לב למידות טבעת, לקחת אם אפשר מידה – ניתן למדוד באמצעות דרכים שונות, הפשוטות שביניהן כוללות מדידת היקף בסרט מדידה או פשוט לקיחת טבעת קיימת מתאימה אל חנות הטבעות – ומשם ההתאמה לגודל האצבע קלה ובטוחה.

 

לסיכום…

יש המון דברים שצריך לדעת לפני בחירת טבעת, אך המזל הוא שאלה לא מסובכים יותר מדי ותמיד ניתן לפנות לאיש מקצוע במידת הצורך. בסופו של דבר חשוב למצוא משהו יפה, אלגנטי, ושיתאים לאדם המקבל אותו.